style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-9437342779886677"
data-ad-slot="1716732134"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Зараз на сайті 0 користувачів та 1 гість.

Free counters!

Чинадіївська селищна рада

loogo

 

ЧИНАДІЇВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

До складу Чинадіївської селищної ради входять: смт Чинадієво, с. Синяк, с. Карпати. Чинадієво – одне із найсамобутніших і найцікавіших селищ Мукачівщини. Селище Чинадієво визначене як історичний населений пункт згідно з постановою КМУ від 26 липня 2001 р. № 878 "Про затвердження Списку історичних населень місць України". Серед його «родзинок» і славна історія, і офіційний статус курортної зони, і красивий середньовічний замок із неповторними легендами, і вже кілька різноманітних міжнародних фестивалів, які щорічно відбуваються тут. А ще у Чинадієві напрочуд насичене культурне та мистецьке життя. Водночас це мальовниче селище не лише береже власну історію, а й завзято розвиває та покращує сучасну інфраструктуру. Тож не дивно, що Чинадієво та його околиці є об’єктом посиленої зацікавленості багатьох мандрівників. У селищі активно розвивається зелений туризм, тому гостям тут завжди раді.  

 

 Іван Іванович Мошак є уродженцем Чинадієва. Народився тут 11 серпня 1956 року в місцевій багатодітній сім'ї робітника. У 1996 році закінчив економічний факультет Ужгородського державного університету. У 2007 році закінчив Мукачівський технологічний інститут, де здобув кваліфікацію магістра з обліку і аудиту. Протягом 1998–2002 років був членом виконкому Чинадіївської селищної ради. З 2002 року і до сьогодні – селищний голова Чинадіївської селищної ради. У 2011 році його було обрано головою асоціації сільських та селищних голів Мукачівського району Закарпатської області. Нагороджений численними нагородами, зокрема відзнаками Закарпатської ОДА, обласної ради, МВС України, зіркою «Патріот України», орденами УПЦ за благодійність, а також численними грамотами різних рівнів за вагомий внесок у соціально-економічний розвиток краю.

 

Іван Мошак,
селищний голова

Цікавою є історія Чинадієва. Перша письмова згадка про нього датується 1214 роком. На той час воно мало назву Золява-Сент-Міклош. Очевидно, назва походила від поміщицького двору, збудованого тут та названого на честь Святого Миколая. З XIII століття Сент-Міклош був центром Чинадіївської домінії, до якої входило 15 сіл. А вже у XV столітті здобув статус містечка. Ще до того, наприкінці XIV століття Чинадієво перейшло у власність угорського магната Перені, який і захотів побудувати тут поміщицький замок, що частково зберігся і до наших днів і є архітектурною пам’яткою та історичною окрасою селища.

Вельми цікавим є й походження назви селища. Щодо цього існує кілька легенд. Одна з них, не надто весела, розповідає, що «Чинадієво» походить від того, що тут пани «чинили дії», тобто розправу над селянами. Інша стверджує: в село якось, рятуючись від холери, прибув селянин, що називав себе Чинадій. Саме він і заповів, аби після його смерті село назвали на його честь. Третя легенда розповідає про вправного коваля на ймення Чинаді, який і прославив це поселення серед людей.

У сучасному Чинадієві працюють кілька деревообробних підприємств, закладів громадського харчування (які не поступаються за рівнем міським), пекарня. Функціонують поліклініка, фітнес клуб, школа, дитячий садочок, і навіть відома на все Закарпаття школа мистецтв, зі стін якої вийшло чимало талановитих закарпатців.

Протягом усіх цих років селищною радою розроблено ряд важливих проектів, а також здійснено чимало роботи для покращення інфраструктури на територіях селищної ради та зростання добробуту  її громади. Зокрема, зроблено капітальні ремонти та поновлено роботу трьох дошкільних навчальних закладів та школи-садка, будинку культури, двох клубів, відновлено роботу лікарні, поліклініки та ФАПу, побудовано два спортивні майданчики, стадіон, міст через річку Обавка. Реконструйовано  головну площу селища, установлено водограй. Облаштовано десять автобусних зупинок, реконструйовано Парк Слави та сквер при в’їзді в смт Чинадієво. Збудовано та освітлено десятки кілометрів доріг і вулиць.

 церква

Архітектурною родзинкою селища є стара церква Святого Миколая,фундамент якої був закладений ще у XVI столітті. Власне цей фундамент є ровесником Чинадіївської фортеці

Мукачівський р-н, смт Чинадієво, вул. Волошина, 41

+38 (03131) 4 99 98

e-mail: chunadievo.s-r@meta.ua