style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-9437342779886677"
data-ad-slot="1716732134"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Зараз на сайті 0 користувачів та 0 гостей.

Free counters!

ДЕРЖАВНІ ПІДПРИЄМСТВА ЗАКАРПАТСЬКОГО ОУЛМГ

ДП «Берегівське лісове господарство»

   Розташоване, переважно у Берегівському адміністративному районі Закарпатської області. Незначні за величиною площі окраїн суцільних лісових масивів розміщуються у Мукачівському (24 га) та Іршавському (415 га) районах. Загальна площа лісового фонду наданого підприємству у постійне користування сягає 7441 га, з яких 7004 га – вкриті лісовою рослинністю.
   Корінними рослинними формаціями вважаються дубові ліси з домішкою у складі граба, ясена, липи та інших порід. У заплавних дубових лісах зрідка трапляється вільха, ясен, тополя або формуються чисті дубняки.
   У межах лісів природоохоронного призначення знаходяться п'ять об'єктів природно-заповідного фонду. Це заповідні урочища "Атак" площею 52 га, "Берегівське горбогір'я" площею 33 га, "Боржава" площею 1481 га, геологічна пам'ятка природи "Каолінова шахта "Кукля" площею 5,5 га та ботанічний заказник "Залуж" площею 3 га.
   Мисливські угіддя на території підприємства розподілені і надані у довгострокове тимчасове користування низовим мисливським колективам для ведення мисливського господарства.
   Найважливішим лісогосподарським завданням підприємства є поступова заміна вторинних насаджень, які, переважно, представляють похідні за породним складом, низько-продуктивні деревостани на високопродуктивні, корінні за породним складом насадження дубових формацій.
   Іншим, не менш важливим лісогосподарським завданням працівників лісгоспу є проведення переформування одновікових деревостанів на різновікові, які ефективніше виконують екологічні захисні функції.

Кополовець Ярослав Михайлович
директор ДП «Берегівське лісове господарство»

  
90233, Закарпатська обл., Берегівський р-н, с. Яноші, вул. Головна, 50 а
тел.: (03141) 2 4423; тел/факс: (03141) 7 8382
e-mail: beregovo-lh@mail.ru

ДП «Брустурянське лісомисливське господарство»

   Розташоване на півночі східної частини Закарпатської області, на території Тячівського адміністративного району. Відповідно до комплексного лісогосподарського районування Західного регіону України територія лісомисливгоспу належить до Високогірного лісогосподарського району, Гірськокарпатського лісогосподарського округу з ялицево-смерековими і чистими смерековими лісами та рослинністю полонин. Основне лісогосподарське завдання підприємства – охорона і відтворення корінних смерекових та ялицево-смерекових лісостанів.
   Для здійснення природоохоронної діяльності та ведення лісового і мисливського господарства ДП "Брустурянське ЛМГ" надано у постійне користування 39826 га земельних ділянок лісового фонду, з яких 35290,4 га вкриті лісовою рослинністю.
У лісомисливгоспі виділені категорії захисних лісів, рекреаційно-оздоровчих лісів та лісів природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення – всього на площі 26388,9 га, що становить 66% загальної площі лісомисливгоспу.
На теренах підприємства в минулому закладені унікальні плантації кедра європейського з домішками модрини польської, за якими ведеться спостереження від початку створення і які перетворилися в науково-дослідні об'єкти.
   Основна мета колективу – з кожним роком поліпшувати якість і підвищувати продуктивність лісових насаджень підприємства.

Мурга Валерій Iванович 
Директор ДП «Брустурянське ЛМГ»

90520, Закарпатська область, Тячівський р-н, с. Лопухово, вул. Партизанська,1
тел./факс: (03134) 3 6147; тел.: (03134) 3 6141
e-mail: brustyrjanske_dlmg@ukr.net

ДП «Великоберезнянське лісове господарство»

   Великоберезнянське лісове господарство розташоване у районі Стрийсько-Міжгірської Верховини, у межах Воловецько-Міжгірської Верховини з буково-ялицевими, чистими буковими лісами, які переважають на південних схилах Вододільного хребта у північній частині території підприємства.
   Для здійснення природоохоронної діяльності та організації лісогосподарського виробництва лісгоспу надано у постійне користування 29530 га земель лісового фонду, з яких 27925 га вкриті лісовою рослинністю.
   При веденні лісового і мисливського господарства колектив лісгоспу надає пріоритети природоохоронним підходам до господарювання в лісах. Вже на законодавчому і нормативно-правовому рівнях 54,3 відсотки земель лісового фонду належать до категорій захисних лісів та лісів природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення.
   Великоберезнянці здавна славляться умілим господарюванням у лісах. Сьогоднішній стан лісів, їх продуктивність, корінний породний склад, природоохоронний потенціал є найвищою оцінкою цього району. Основне завдання колективу – подальше збереження і примноження лісових ресурсів та раціональне їх використання в екологічному та економічному аспектах для соціального розвитку.

Олень Ольга Олексіївна 
Директор ДП «Великоберезнянське лісове господарство»

89000, Закарпатська область, Великоберезнянський р-н., смт В.Березний, вул. Рибарська,18
тел/факс: (03135) 2 1139; тел.: (03135) 2 1107
e-mail: dlg_vber@ukrpost.ua 

ДП «Великобичківське лісомисливське господарство»

   Займає 53326 га і за площею є найбільшим підприємством у Закарпатському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
   Лісове господарство на підприємстві ведеться за принципом безперервного і невиснажливого лісокористування на типологічній і генетико-селекційній основі.
   Лісомисливгосп щорічно проводить лісовідновлення на площі біля 150 га. На третині лісокультурного фонду відновлення майбутніх лісів проводиться шляхом природного поновлення. Значна увага приділяється створенню площ, заліснених червонокнижними, цінними та цікавими породами дерев та кущів.
   У лісовому фонді лісомисливгоспу знаходиться 11 об'єктів природно-заповідного фонду загальною площею 4863 га. Зареєстровано 14 джерел мінеральних вод. В останнє десятиліття вже стало традицією, виділення на підприємстві кращих дерев, насаджень високопродуктивних стиглих лісів (еталонів лісу) з метою збереження репрезантивних ділянок. 
   Діяльність лісомисливгоспу спрямована і на ведення мисливського господарства. На території підприємства водяться такі звірі, як олень, кабан, козуля, ведмідь, борсук, рись, видра, куниця, норка горностай, ласка, тхір та інші. Цей багатий тваринний світ потребує пильної і надійної охорони, а також умілої і законної організації полювання.
   Активно розвивається мережа рекреаційних пунктів. Багато роботи зроблено для розвитку рекреаційного потенціалу. Лісомисливгосп має чудові будинки, підготовлені для прийому мисливців і туристів. Розроблена і впроваджена система туристичних маршрутів та екологічних стежок, які об'єднують мальовничі куточки чудового гірського краю та природні цікавинки. 
   Для популяризації лісівничих професій ведеться поглиблена профорієнтаційна робота. Під керівництвом лісництв на підприємстві діють 7 шкільних лісництв, в яких навчаються майбутні працівники галузі, котрі здатні забезпечити ведення лісового господарства відповідно до міжнародних стандартів та на засадах наближеного до природи лісівництва. 

Сойма Юрій Михайлович
Т.в.о. директора ДП «Великобичківське ЛМГ»

90615, Закарпатська область, Рахівський район, смт Великий Бичків, вул. Промислова, 39
тел./факс: (03132) 3 3304
E-mail: lishosp@rambler.ru                  www.vbychkiv-lmg.com.ua

ДП «Виноградівське лісове господарство»

   Розташоване на півдні середньої частини Закарпатської області, у Виноградівському адміністративному районі.
   Лісгоспу для ведення лісового і мисливського господарства та для здійснення природоохоронної діяльності надано у постійне користування землі лісового фонду загальною площею 11004 га, з них 10701 га вкрито лісовою рослинністю.
   Виноградівські лісівники ведуть господарювання в лісах у повній відповідності до лісового та природоохоронного законодавства, використовуючи при цьому віками набутий досвід, як свій, так і закордонний. Заплановані лісогосподарські заходи здійснюються на основі науково обґрунтованих підходів з урахуванням різноманіття лісів, що тут зростають.
   На території лісового фонду підприємства знаходяться два ботанічні заказники загальнодержавного значення: «Чорна гора» (747га) та «Юлівська гора» (176 га). Це унікальні території місцезнаходження червонокнижних і рідкісних рослин.
   Ліси Виноградівщини багаті й на продукцію недеревинних ресурсів: дикорослих плодів і ягід, грибів, технічної сировини, горіхів тощо. Найбільше цими дарами користуються жителі м.Виноградова і району, а також відпочивальники, що приїхали з інших місцевостей області та України.
   Отже, ДП «Виноградівський лісгосп» – це комплексне підприємство, яке ефективно використовує під час своєї діяльності деревинні та недеревинні лісові ресурси, котрі підприємством вирощені і збережені. Виноградівські лісівники ведуть господарювання на вирощують високопродуктивні лісові насадження. В свою чергу, високопродуктивні насадження забезпечують як ресурсний, так і екологічний потенціал Виноградівщини.

Агій Василь Омелянович 
Директор ДП «Виноградівське ЛГ»

90300, Закарпатська область, м. Виноградів, вул. Копанська, 178
тел./факс: (03143) 2 3128; тел.: (03143) 2 1435
e-mail: vin_dlg@sevlush.net

ДП «Воловецьке лісове господарство»

   Державне підприємство «Воловецьке лісове господарство» розташоване на півночі західної частини Закарпатської області, на території Воловецького адміністративного району.
   Характерними типами лісу тут є вологі смереко-ялицеві та смерекові бучини і субучини. Корінні лісові формації представлені переважно буковими лісами. У деревостанах, що розповсюджені до висоти 800 метрів над рівнем моря, може переважати ялиця, а вище – бук. У складі насаджень присутній явір, в'яз, ясен. Граб трапляється рідко.
   Свою природоохоронну діяльність та ведення лісового та мисливського господарства підприємство здійснює на земельних ділянках лісового фонду площею 27263 га, з яких 25297 га вкриті лісовою рослинністю.
   ДП «Воловецький лісгосп» – одне з підприємств, де найбільш поширені похідні ялинники у буковій зоні, які потрібно поступово в міру досягнення ними технічної стиглості замінювати на корінні за породним складом насадження. Це одне з головних лісогосподарських завдань колективу лісгоспу.
   З метою охорони та збереження рідкісних видів тварин, рослин, їх ареалів перебування та місцезростання, на території лісгоспу створено 11 об'єктів природо-заповідного фонду на загальній площі 2630 га.
   У лісгоспі, як і в інших лісогосподарських підприємствах, ведуть мисливське господарство, сприяють розвитку побічного користування лісом та рекреаційно-оздоровчої індустрії. 
   Свою перспективу колектив вбачає у подальшому вирощуванні високопродуктивних та якісних насаджень для збільшення екологічного потенціалу лісів та забезпечення, насамперед, місцевого товаровиробника цінними лісовими сировинними ресурсами. 

Щербей Iгор Васильович 
директор ДП «Воловецьке лісове господарство»

89100, Закарпатська обл., смт Воловець, вул. Фабрична, 2
тел/факс: (03136) 2 2851, 2 2218
e-mail: lisgosp_volovets@mail.ru

ДП «Довжанське лісомисливське господарство»

   ДП «Довжанське ЛМГ» засноване на державній власності, входить до складу Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства України. Довжанське лісомисливське господарство було організоване у 1996 р. А в 2011 році з метою вдосконалення структури управління лісовим господарством у Закарпатській області, згідно з наказом Державного агентства лісових ресурсів України «Про реорганізацію ДП «Загатянський лісгосп», до лісомисливського господарства приєднано 8525,1 га. 
   Основне завдання підприємства полягає в охороні і захисті лісу, лісовідновленні, збереженні та відтворенні мисливської фауни.
   Довжанське лісомисливське господарство розташоване у центральній частині Закарпатської області на території Iршавського адміністративного району.
   Підприємство складається з 6 лісництв. Найбільшим є Річанське лісництво (6488 га), угіддя якого знаходяться в районі середньовисотного гірського Полонинського хребта з найвищою вершиною Кук (1361м.н.р.м.). 
   Всі ліси перебувають у постійному користуванні держлісомисливгоспу. На площі 2802 га діють два природоохоронні заповідні об'єкти: зоологічний заказник «Річанський» площею 2408 га та іхтіологічний заказник «Ріка» площею 394 га.
   Основною лісоутворюючою породою є бук лісовий. Він займає 21000 га, що складає 85,1 % вкритої лісової рослинністю площі.
   Мисливські угіддя є достатньо продуктивними для розведення лісової фауни. Це насамперед ведмідь бурий, олень благородний, кабан, косуля європейська, рись, видра, у гірських потоках – форель річкова та харіус. Для відновлення чисельності мисливської фауни щорічно здійснюється комплекс біотехнічних заходів: заготівля сіна, викладка солі, зернофуражу тощо. 

Ледней Василь Iванович 
Директор ДП «Довжанське ЛМГ»

90154, Закарпатська область, Iршавський р-н, с. Довге, вул. Січових стрільців, 2
тел./факс: (03144) 7 1677; тел.: (03144) 7 1402
e-mail: dovgedlg@mail.ru

ДП «Міжгірське лісове господарство»

   Державне підприємство «Міжгірське лісове господарство» розташоване на північному сході середньої частини Закарпаття. Загальна площа лісового фонду, який наданий підприємству у постійне користування для ведення лісового господарства та здійснення природоохоронної діяльності, сягає 31513,2  га. Лісовою рослинністю вкрито 29107,2 га земель.
   Лісгоспу притаманні новаторські підходи до організації лісогосподарського виробництва. Уміле комплексне планування і проведення лісогосподарських заходів, що базуються на пріоритетності екологічних підходів до господарювання в лісах, з урахуванням зональних, природних та економічних умов, забезпечує повне й ефективне використання земель лісового фонду.
   Про великий природоохоронний потенціал лісів Міжгірщини красномовно засвідчує факт створення на кращих землях лісгоспу з високопродуктивними, в основному стиглими деревостанами НПП «Синевир». Понад 27 тисяч гектарів лісового фонду, століттями формованого, доглянутого і збереженого міжгірськими лісівниками, передано до природно-заповідного фонду з метою подальшого збереження природної різноманітності ландшафтів, тваринного і рослинного світу.
   ДП «Міжгірський лісгосп» – єдине серед підприємств такого профілю, яке крім лісогосподарської та мисливської діяльності, займається будівництвом і має у своєму складі будівельну дільницю.
   Колектив лісгоспу впевнений у своїй прогресивній ході в майбутнє – впровадження засад сталого розвитку в лісогосподарське виробництво, збереження і примноження лісових багатств, більш інтенсивне виконання лісовими насадженнями екологічних функцій і, звичайно, добробут наших людей.

Барна Iван Юрійович 
директор ДП «Міжгірське лісове господарство»

90000, Закарпатська обл., смт Міжгір’я, вул. Незалежності, 64
тел/факс: (03146) 2 1890, 2 1293
e-mail: mdlg@mgir.net.ua

ДП «Мокрянське лісомисливське господарство»

   ДП «Мокрянське ЛМГ» створено в 2003 р. на базі Усть-Чорнянського державного лісомисливського господарства. Розташоване в східній частині Закарпатської області та території Тячівського адміністративного району. Поштова адреса: Закарпатська обл., Тячівський р-н., с. Красна, вул. Підчос, 87.
    Господарство займає територію площею 32 тис. га. До складу господарства входять 6 лісництв: Краснянське, Тиховецьке, Усть-Чорнянське, Мокрянське, Комсомольське та Брадульське лісництва, а також апарат управління і ТМЦ. 
   Згідно з лісорослинним районуванням, територія підприємства належить до поясу Карпатських гірських лісів і знаходиться в трьох лісорослинних районах, які представляють горизонтальні зони. Північна частина підприємства знаходиться в межах хвойних лісів Горган з переважанням шпилькових (ялинових) лісів. Середня частина представлена буковими лісами, в складі яких частково трапляються ялина та ялиця, що входять до комплексу буково-ялицево-ялинових лісів Чорногогір'я і середньогірських долин. Південна частина належить до району букових лісів, Полонинського і Вулканічного хребтів.
   Середня висота лісництв знаходиться між позначками 900-1100 м над рівнем моря і зменшується поступово з півночі на південь.
   Річна потреба в деревині в зоні діяльності підприємства складає 60 тис.м3. Відпуск її за останні два роки з лісового фонду становить в середньому щорічно 114,1 тис.м3. Основний сортимент, що заготовлюється в лісовому фонді, – пиловник різних сортів.
   Ступінь забезпечення транспортними засобами становить 60%. Виробничим фондом підприємство забезпечене на 60%, кадрами постійних робітників – на 100%. Сезонні і тимчасові робітники залучаються до роботи в період лісокультурної кампанії.
   Господарська діяльність підприємства спрямована на безперервне і невиснажливе використання лісових ресурсів, раціональну їх переробку, відновлення і збереження лісових багатств.

Куцин Володимир Миколайович 
Директор ДП «Мокрянське ЛМГ»

90520, Закарпатська обл., Тячівський район, с. Красна, вул. Підчос,7
тел.: (03134) 7 6221
e-mail: mokryanske_lmg@mail.ru

ДП «Мукачівське лісове господарство»

   Для ведення природоохоронної діяльності та здійснення лісогосподарського виробництва підприємство має у постійному користуванні 27027 га лісового фонду. Вкрита лісовою рослинністю площа сягає 25135 га, де зосереджено 8,1 млн. куб. м ростучого лісу.
   Державне підприємство вирізняється серед інших тим, що є науково-дослідним полігоном, експериментальною базою Закарпатського відділення УкрНДІгірлісу. Дієва співдружність працівників лісгоспу і відділення триває понад 50 років.
   Понад 48 відсотків насаджень лісового фонду підприємства належить до категорій захисних лісів, рекреаційно-оздоровчих лісів та лісів природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення. В основному це лісопаркові частини зеленої зони, захисні насадження вздовж берегів річок, курортні ліси, рекреаційні та заповідні ліси.
   Ще з 50-х років минулого століття на території лісгоспу діє дендрарій "Березинка", який слугує насіннєвою базою порід-інтродуцентів.
   Лісівники Мукачівщини вбачають перспективу у запровадженні засад сталого розвитку в лісогосподарське виробництво. Головною метою лісогосподарського виробництва є вирощування корінних за породним складом, високопродуктивних насаджень, які б на оптимальному рівні забезпечували виконання екологічних функцій та були постійним джерелом продукування різних лісових ресурсів для забезпечення виробництва та населення продукцією лісу.

Анталовський Василь Васильович
Директор ДП «Мукачівське ЛГ»

89645, Закарпатська область, Мукачівький район, с. Вільховиця, 3
тел/факс: (03131) 3 1345; тел.: (03131) 6 2373
e-mail: dlg@mk.uz.ua

ДП «Перечинське лісове господарство»

   Перечинське лісове господарство розташоване на північному заході Закарпатської області. Площа лісового фонду, що надана у постійне користування лісгоспу для введення природоохоронної і виробничої діяльності, становить 31512 га. Запаси ростучого лісу сягають 11,7 млн.куб.м. 
   Основним завданням діяльності лісгоспу є вирощування високопродуктивних лісів, оптимально використовуючи потенціал лісорослинних умов. При цьому важливого значення надається відтворенню і розширенню площ корінних лісостанів.
   ДП «Перечинський лісгосп» славиться лісівничими здобутками з введення в лісові насадження задля підвищення їх продуктивності таких цінних інтродуцентів, як каштан їстівний, псевдотсуга тисолиста, сосна Веймутова та ін.
   У лісгоспі створено постійну лісонасіннєву базу площею 34,3 га. Заготовлене тут якісне насіння використовується для вирощування стандартних сіянців лісоутворюючих порід. Лісгосп повністю забезпечує свої потреби у садивному матеріалі і навіть реалізує іншим лісогосподарствам, зокрема і за кордон.
   Надаючи перевагу відновленню майбутніх насаджень шляхом природного поновлення, у лісгоспі широко використовують сучасні способи посадки і посіву, тобто штучне відновлення майбутнього лісу. Проте, незалежно від способу відновлення насаджень у лісовиків лісгоспу є одна головна мета – вирощувати корінні за породним складом деревостани.
   У лісовому фонді підприємства, крім ресурсів деревини, є можливість у достатній кількості заготовляти березовий сік, дикоростучі плоди та ягоди, лікарську сировину, гриби.
   Мисливське господарство ведеться відповідно до вимог Лісового кодексу України та законів України «Про тваринний світ», «Про мисливське господарство та полювання». Використання лісових ресурсів і проведення лісогосподарських заходів здійснюється з урахуванням збереження сприятливих умов для життя диких тварин. 

Бокшан Юрій Юрійович 
Директор ДП «Перечинське ЛГ»

89200, м. Перечин, вул. Будівельників, 7
тел. (03145) 2 1577
e-mail: plh@ukr.net

ДП «Рахівське лісове дослідне господарство»

   За комплексним лісогосподарським районуванням Західного регіону України підприємство розташоване у Високогірному лісогосподарському районі з ялицево-смерековими, чистими смерековими і в меншій мірі буковими лісами, а також рослинністю полонин.
   Загальна площа лісового фонду, на якій господарює і веде природоохоронну діяльність ДП "Рахівське ЛДГ", і яка надана йому у постійне користування, становить 40889 га, з яких 38212 га вкрито лісовою рослинністю. Лісові насадження підприємства представлені в основному високопродуктивними деревостанами зі смереки, бука, ялиці та з домішками таких цінних порід, як ільм, клен-явір, ясен та інші.
   З поділу лісів за екологічним і соціально-економічним значенням 27798 га лісових насаджень підприємства віднесено до категорій з особливим режимом користування. Це становить 69% загальної площі лісового фонду.
   Колектив лісомисливгоспу за вимогами проекту ведення та розвитку лісового господарства постійно проводить у державних підприємствах відповідного спрямування лісогосподарські заходи. Проектування лісогосподарських заходів та подальше їх безумовне виконання здійснюється на типологічній і генетико-селекційній основі з індивідуальним повидільним підходом до кожної земельної ділянки лісового фонду.
   У лісах підприємства наявні високопродуктивні мисливські угіддя, що надані в оренду громадським мисливським організаціям.

Приступа Володимир Михайлович
директор ДП „Рахівське лісове дослідне господарство”

90600, Закарпатська обл.,  м. Рахів, вул. Б.Хмельницького, 3
тел/факс: (03132) 2 1725, 2 3498
e-mail: r_lisgosp@rambler.ru

ДП «Свалявське лісове господарство»

   Розташоване у центральній частині Закарпатської області, на території Свалявського адміністративного району.
   Свою природоохоронну діяльність та ведення лісового і мисливського господарства підприємство здійснює на 38621 га земель лісового фонду, які надані йому у постійне користування. 36213,3 га цих земель вкриті лісовою рослинністю.
   У лісофонді підприємства виділено 2 об'єкти природо-заповідного фонду місцевого значення: «Пінава» та «Красні Долини» загальною площею 248,8 гектарів.
   Однією з особливостей господарювання в лісах підприємства є врахування рекреаційно-оздоровчої спрямованості розвитку Свалявщини. Сприятливі природно-кліматичні умови цього району, значні запаси підземних мінеральних вод (понад 100 родовищ), багатий рослинний і тваринний світ дозволяють розвивати тут різні види літнього та зимового відпочинку, а також оздоровлення і лікування людей на численних курортах, в будинках відпочинку, пансіонатах, туристичних базах тощо.
   Організацію мисливського господарства у лісгоспі проведено шляхом передачі мисливських угідь спеціалізованим мисливським колективам. Мисливські угіддя надані у довгострокове тимчасове користування для здійснення охорони та відтворення мисливської фауни згідно з вимогами і нормами законодавчих актів та мисливського впорядкування. Полювання проводиться за ліцензіями. У лісах підприємства водяться олені, козулі, кабани, зайці, лисиці, куниці та багато іншої дичини. Ведеться облік та підгодівля диких тварин.
   У планах на майбутнє свалявські лісівники, безумовно, вбачають подальше запровадження засад сталого розвитку у лісогосподарське виробництво, збільшуючи при цьому екологічний та ресурсний потенціал лісів району для забезпечення сировиною лісопереробного виробництва та подальшого розвитку рекреаційно-оздоровчої індустрії.

Дуфінець Олександр Олександрович
Директор ДП «Свалявське ЛГ»

89300, Закарпатська область, м. Свалява, вул. Шевченка, 59
тел/факс: (03133) 7 3893; тел.: (03133) 7 3258
e-mail: dlisgosp@ukr.net

ДП «Ужгородське лісове господарство»

   Розташоване у західній частині Закарпатської області, у передгірній зоні. За комплексним лісогосподарським районуванням Західного регіону України територія лісгоспу входить до району Вулканічних Карпат та міжгірних улоговин з буковими і дубово-буковими передгірними лісами та до району Закарпатської низовини з лісостеповими дубовими лісами.
   Лісовий фонд, що наданий у постійне користування лісгоспу, займає площу 17,2 тис. га. Площа земель лісового фонду, вкритих лісовою рослинністю, сягає 17,0 тис. га. Характерним є те, що тільки 10,9 відсотків площі лісового фонду належить до категорії експлуатаційних лісів. На решті 89,1% площі лісового фонду рубки головного користування заборонені в зв'язку з тим, що ця територія входять до категорій захисних, рекреаційно-оздоровчих лісів та лісів природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення. Більша частина лісових насаджень підприємства знаходиться навколо м.Ужгорода.
   Теперішнє ДП «Ужгородський лісгосп» в плані організації виробництва і праці представляє собою невеликий колектив, можна сказати, менеджерів лісогосподарського виробництва.
   Розуміючи, що тільки різновікові деревостани у змозі забезпечувати оптимальне виконання лісами екологічних функцій, колектив державного підприємства проводить заходи із наближеного до природи лісівництва, переформування одновікових та одноярусних деревостанів, які переважають, в різновікові та багатоярусні, стійкіші до впливу природніх та антропогенних факторів. Проведення в насадженнях заходів з наближеного до природи лісівництва, як показує досвід зарубіжних лісівників та власні напрацювання колективу ДП «Ужгородський лісгосп», забезпечує стале, невиснажливе ведення лісового господарства. 

Костів Iван Васильович 
директор ДП «Ужгородське лісове господарство»

89411, Закарпатська область, Ужгородський р-н, с. Кам’яниця, вул. Першотравнева, 42
тел/факс: (0312) 73 1645; тел.: 73 1737, 73 1571, 73 1400
e-mail: uzhlis@uzh.ukrtel.net

ДП «Хустське лісове дослідне господарство»

   Розташоване на південному сході центральної частини Закарпатської області. Загальна площа земель лісового фонду становить 31406 га, а земель, вкритих лісовою рослинністю, – 29241,1 га.
   Основним завданням працівників лісгоспу є вирощування корінних за породним складом букових деревостанів у гірських лісах Нижньо-Бистрянського, Березівського, Монастирецького, Драгівського лісництва та дубово-букових деревостанів у передгірних та гірських лісах Хустського, Велятинського і Вишківського лісництв.
   Ще одним стратегічним завданням, над яким працюють лісівники підприємства, є переформування одновікових деревостанів букових формацій в різновікові, які ліпше виконують екологічні функції.
   Крім новаторських підходів до господарювання у лісах, що є запорукою добротних лісових насаджень у майбутньому, хустські лісівники день у день, рік у рік, з покоління в покоління виконують свої обов'язки з охорони, захисту лісів, їх відновлення та ефективного використання. Всі лісогосподарські заходи виконуються в межах намічених лісовпорядкуванням обсягів.
   Колектив державного підприємства "Хустське лісове дослідне господарство" найбільшим своїм здобутком вважає позитивну динаміку лісового фонду. Адже збільшення площі лісового фонду, зростання продуктивності лісових насаджень, поліпшення якісного стану та товарності деревостанів при одночасному збільшенні інтенсивності виконання лісами екологічних функцій слугує найвищою оцінкою роботи лісівників.
   Крім того, ДП «Хустське ЛДГ» одним із перших провело відтворення лісів природнім шляхом, і до сьогодні 80% відновлення проходить природнім шляхом.
   На території лісгоспу з 2003 по 2010 роки діяв швейцарсько-український проект 

Коцур Iгор Несторович 
директор ДП „Хустське лісове дослідне господарство”

90400, Закарпатська обл.,  м. Хуст, вул. Сливова, 34
тел/факс: (03142) 4 2305; Тел.: (03142) 5 5246
e-mail: khust_dlg@mail.ru

ДП «Ясінянське лісомисливське господарство»

   Розташоване на території Високогірного лісогосподарського району, який, відповідно до комплексного лісогосподарського районування Західного регіону України, представлений найбільш високою частиною Українських Карпат.
   Природоохоронну діяльність, ведення лісового і мисливського господарства підприємство здійснює на земельних ділянках лісового фонду, наданих йому у постійне користування загальною площею 31798 га, з яких 28720 га вкриті лісовою рослинністю. 
   Основне завдання лісівників ДП "Ясінянське ЛМГ" полягає у безумовному дотриманні принципу безперервного і невиснажливого лісокористування, як у ресурсному, так і в екологічному аспектах. Для цього ясінянські спеціалісти лісового і мисливського господарства впродовж останніх десятиліть вирощують ліси на типологічній і генетико-селекційній основі.
   Вся територія підприємства використовується і для ведення мисливського господарства. Тобто мисливські угіддя закріплені безпосередньо за ДП "Ясінянське ЛМГ", яке своїми силами здійснює всі заплановані, згідно з мисливським впорядкуванням, заходи з будівництва перепадів, ремонту і будівництва гірських стежок, виготовлення годівниць, закладки кормових полів, солонців, будівництва веж мисливського і протипожежного значення. Штатні працівники державної лісової охорони і єгерської служби ведуть боротьбу з браконьєрами, забезпечують сезонне проведення лісогосподарських робіт з метою виключення фактора турбування фауни у відповідні періоди. У лісомисливгоспі за даними таксації фауни 2013 року обліковано 284 благородні олені, 230 козуль, 74 кабани, 5 ведмедів, 12 рисей, 80 лисиць, 131 куницю, 22 видри, 215 зайців, 10 диких котів, 125 глухарів, 57 тетеруків, 312 рябчиків, 11 норок, 79 тхорів, 57 борсуків, 259 білок.

Телечук Василь Федорович 
Директор ДП «Ясінянське ЛМГ»

90630, Закарпатська область, Рахівський район, смт Ясіня, вул. Грушевського,13
тел/факс: (03132) 4 2266; тел.: (03132) 4 2044
e-mail: dlmp@inbox.ru

Національний природний парк «Зачарований край»

   Національний природний парк «Зачарований край» створено згідно з Указом Президента України від 21.05.2009 № 343 «Про створення національного природного парку «Зачарований край»» на базі регіонального ландшафтного парку з однойменною назвою. Парк розташований на території Iршавського району Закарпатської області. Юридична адреса Парку: 90130, Закарпатська область, Iршавський район, с. Iльниця, вул. Партизанська.
   Територія парку знаходиться в межах Iршавського адміністративного району Закарпатської області і приурочена до центральної частини Вигорлат-Гутинської Вулканічної гряди передгір'їв Східних Карпат, а саме до хребта Великий Діл, відділеного від інших частин гряди долинами річок Латориця з Пн.Зх. й Боржава - з Пд.Сх. 
   Парк є бюджетною, природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою загальнодержавного значення, входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання.
   Загальна площа Парку становить 6101,0 гектар, у тому числі 5649,0 гектарів – землі, які передані у постійне користування та 452,0 гектари – землі СЛАП «Iршаваагроліс», що входять до складу установи без вилучення. До складу Парку входять такі об'єкти природно-заповідного фонду як:
   - Геологічний заказник загальнодержавного значення «Зачарована долина» площею 150,0 га;
   - Ботаніко-гідрологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення болото «Чорне багно» («Чорні багна»), площею 15,0 га;
   - Букові праліси.
   НПП «Зачарований край» створено з метою збереження, відтворення та раціонального використання типових та унікальних природних комплексів Східних Карпат.

Піняшко Iван Михайлович
Директор НПП «Зачарований край»

90130, Закарпатська обл., Iршавський район, с. Ільниця вул. Партизанська, б\н
тел/факс: (03144) 79 002, 79 802
e-mail: zacharovanijkraj@ukr.net

ДП «Закарпатліссервіс»

   Державне підприємство «Закарпатліссервіс» засноване на державній власності, утворене Державним комітетом лісового господарства України (нині – Державне агентство лісових ресурсів України) у 1999 році. Підприємство підпорядковане Закарпатському обласному управлінню лісового та мисливського господарства.
   Метою створення ДП «Закарпатліссервіс» є координація роботи підприємств Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства та інших лісозаготівельних, деревообробних підприємств щодо ведення лісового господарства, заготівлі та реалізації деревини, продукції побічних користувань. Для досягнення зазначених цілей підприємство здійснює юридичне, маркетингове та інформаційно-технічне забезпечення зазначених суб'єктів господарської діяльності, централізоване постачання товарів та надання посередницьких послуг.
   Види діяльності підприємства:
   юридична практика, інформаційно-правове абонентське обслуговування комерційної, лісогосподарської та іншої діяльності підприємств;
   обробка бухгалтерських, економічних, фінансових та інших даних;
   посередництво у здійсненні поставок;
   підготовка і реалізація пропозицій щодо напрямів координації та організації співробітництва у галузі використання лісових ресурсів.

Убрежі Федір Людвикович
директор ДП «Закарпатліссервіс»

Закарпатська обл., м. Ужгород, Собранецька,156
тел/факc: (0312) 64 0586