style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-9437342779886677"
data-ad-slot="1716732134"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Зараз на сайті 0 користувачів та 0 гостей.

Free counters!

Факультет післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки

Друга освіта за 2-3 роки
або спеціалізація для лікарів з основних напрямків сьогодні можлива з факультетом післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки УжНУ!

Система вищої освіти передбачає не тільки навчання у вищому навчальному закладі. Вона пропонує отримання знань до вступу, а також можливість перекваліфікації після здобуття певного фаху. У житті бувають різні ситуації, і коли виникне потреба змінити професію чи отримати додаткову спеціалізацію – вступайте на факультет післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки УжНУ. За 2-3 роки навчання тут здобувають новий фах, а отже, і нові можливості для розвитку!
Чопей

Іван Чопей 
Декан факультету,
доктор медичних наук,
професор, заслужений
лікар України

«Оскільки живемо в інформаційному суспільстві, наше завдання – вчити кожного через усе життя і скерувати його туди, де можна знайти знання. Вчитися потрібно щоденно, використовуючи при цьому інноваційні технології», - переконаний декан факультету, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України Іван Чопей.

Факультет післядипломної освіти відкрито 8 лютого 2000 року. Навчальну роботу на факультеті можна умовно розділити на три напрями: післядипломна освіта лікарів, здобуття наступної вищої освіти, доуніверситетська підготовка вступників. Перший напрям забезпечує післядипломну освіту лікарів області. В стінах факультету проходить підготовка та підвищення кваліфікації фахівців (інтернатура, магістратура, клінічна ординатура, спеціалізація, курси тематичного удосконалення та передатестаційні цикли) з 27 медичних спеціальностей.

Післядипломна підготовка лікарів ділиться на ряд напрямів і включає в себе підготовку в інтернатурі, а також підвищення кваліфікації лікарів. Інтернатура триває від 1,5 до 3 років, розповідає заступник декана факультету післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки, доцент, кандидат медичних наук Андрій Ілько. Сьогодні у структурі факультету діє 6 кафедр – кафедра терапії і сімейної медицини, кафедра хірургічних дисциплін, кафедра онкології та радіології, кафедра пульмонології, фтизіатрії та фізіотерапії, кафедра громадського здоров’я, кафедра охорони материнства і дитинства.

Кожні п’ять років лікар повинен підтверджувати свою категорію чи підвищувати її. Для цього він проходить передатестаційні курси на базі факультету. За рік на ФПО навчається близько 850 таких лікарів. Кількість інтернів щороку становить 250-300 осіб. Тож загалом на факультеті навчається понад 1100 медиків. Також молодь може навчатися в магістратурі, клінічній ординатурі та аспірантурі.

Факультет післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки УжНУ пропонує для лікарів унікальні спеціальності, що їх мають лише поодинокі українські виші, до прикладу, спеціалізація для управлінців – головних лікарів та керівників відділень.

Факультет здійснює й важливу роботу у сфері впровадження медичної реформи. На кафедрі громадського здоров’я проводять післядипломну підготовку, що включає навчання лікарів-інтернів, провізорів, стоматологів та курсантів та навчання студентів з дисципліни «Цивільний захист» – пояснює новації в.о. завідувача кафедри, кандидат медичних наук, доцент Рената Погоріляк. Вона переконана, що зміни у системі охорони здоров’я неможливі без прийняття важливих законів - «Про обов’язкове медичне страхування», «Про фінансування», «Про права пацієнта», «Про права медпрацівників».

Кафедра охорони материнства та дитинства факультету післядипломної освіти УжНУ з часу свого існування випустила чимало медиків, які сьогодні працюють акушерами-гінекологами, педіатрами у всіх куточках Закарпаття. Одним з основних сучасних завдань кафедри є опанування лапароскопічного обстеження жінок, зазначає очільник кафедри Юрій Бобик.

Сьогодні на факультеті післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки розвивається напрям для навчання іноземців. Структурний підрозділ має чимало викладачів, які володіють англійською мовою, зазначає Михайло Гечко, заступник декана факультету.

Щодо здобуття наступної вищої освіти, фахівців готують з таких спеціальностей: правознавство, фінанси, облік і аудит, банківська справа, економіка підприємства, міжнародні економічні відносини, політологія, фізична і біомедична електроніка, українська мова та література, журналістика, мова та література (англійська та німецька), математика, міське будівництво та господарство, плодоовочівництво та виноградарство, екологія та охорона навколишнього середовища, фізична реабілітація і соціальна робота. Тривалість навчання 2-3 роки.

Від 100 до 150 студентів щороку вступають на факультет післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки для здобуття другої освіти. Вступні випробування відбуваються у вигляді тестів.

Результатом активної міжнародної співпраці факультету є реалізація ряду міжнародних проектів та підписання договорів з низкою зарубіжних вищих навчальних закладів, серед яких Дебреценський медичний університет (Угорщина), Сілезька медична академія (Польща), Магдебурзький університет (Німеччина) та інші. Науковці факультету постійно беруть участь у освітніх і наукових проектах, грантових та стипендіальних програмах та регулярно публікують наукові статті у міжнародних та українських виданнях, їздять на міжнародні конференції. Також, протягом року на ФПО працювала спеціалізована вчена рада із захисту кандидатських дисертацій за спеціальностями «Внутрішні хвороби» та  «Сімейна медицина».

На виставці «Сучасна освіта в Україні», яку проводить Міністерство освіти і науки, факультет отримав срібну медаль в номінації «Післядипломна освіта – крок в майбутнє» щодо впровадження новітніх технологій, а саме – створення платформи дистанційного навчання. У 2014-2015 навчальному році було завершено перехід на навчання лікарів з використанням сучасних інформаційних технологій з 28 спеціальностей.

Факультет також здійснює важливу роботу у сфері реформування медичної галузі і є піонером у впровадженні підготовки сімейних лікарів. Також його працівники є членами координаційної ради з реформування системи охорони здоров’я при Закарпатській ОДА та Закарпатській обласній раді.

80% працівників факультету мають наукові ступені доктора або кандидата наук та, відповідно, звання професора або доцента. Серед них є заслужені працівники освіти і науки, заслужені лікарі України, лауреати Державних премій. Викладачами  факультету  за останні роки підготовлено велику кількість фахівців, які працюють як на Закарпатті, так і за його межами. Серед випускників є відомі вчені, керівники медичних закладів, установ та працівники різних підприємств і організацій.

  

 inst-podp@uzhnu.edu.ua

ДВНЗ "УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ"
ФАКУЛЬТЕТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ТА ДОУНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ

м. Ужгород, Закарпатська область, вул. Собранецька, 148

тел.: (0312) 64 2229, 64 3869