style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-9437342779886677"
data-ad-slot="1716732134"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Зараз на сайті 0 користувачів та 0 гостей.

Free counters!

Культурна спадщина Закарпаття

Культурна спадщина Закарпаття


   Культурна спадщина Закарпаття є настільки багатогранною і безцінною, що сказати про неї двома словами не вийде, як би ви не старалися. Вона живе у стінах численних музеїв, у затишних бібліотеках, галереях, дерев'яних церквах, величних соборах, на сценах театрів і філармонії. Найголовніше ж те, що вона пульсує у пам'яті народу, який свою культуру передає з роду в рід.

   Якщо ви захочете побачити як жили закарпатці багато років тому, що вони одягали, з чого їли і де господарювали, завітайте у Закарпатський музей народної архітектури і побуту, який знаходиться в Ужгороді. Iсторію краю, від найдавніших часів до сучасності, легко знайти по-сусідству із Старим селом в Ужгородському замку де діє Краєзнавчий музей. 
   Захочете вивчити храми Закарпаття? Доведеться помандрувати селами області, де залишилися славнозвісні дерев'яні церкви. Пелипець, Ясіня, Ужок, Лазещина, Лікіцари, Кострино, Івашковиця - тут донині моляться у старовинних святинях, якими, між іншим, уже не перший рік цікавиться ЮНЕСКО.
   Закарпаття завжди житиме на полотнах своїх художників таким, яким його бачили свого часу Йосип Бокшай, Адальберт Ерделі, Федір Манайло Андрій Коцка, Золтан Шолтес, Ернест Контратович, та багато інших не менш талановитих і завзятих, тих, хто прославляє закрпатську школу живопису у своїх творіннях. Чимало із цих витворів можна побачити в Закарпатському обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая.
   Захочете присісти, відпочити і при цьому отримати неабияку естетичну насолоду? Вирушайте у Закарпатський обласний державний український музично-драматичний театр. Засумували за дитинством чи хочете своїм дітям прищеплювати любов до мистецтва - завітайте в Обласний ляльковий театр «Бавку» (колись саме тут народився перший професійний театр в Ужгороді). А потім розширте географію і навідайтеся в Мукачево. Там творить Закарпатський обласний державний російський драматичний театр. На цьому театральний маршрут не варто зупиняти. Вас із нетерпінням чекатиме Берегівський угорський драматичний театр.


   Цілі епопохи і нерозгадані таємниці чекатимуть вас у старовинних замках Закарпаття. Нарахуєте їх аж 13, і не здумайте якийсь оминути. В Закарпатті немає одинакових твердинь. Боржавський, Бронецький, замок Канків, Вишківський, Квасівський, Королівський, Паланок, Невицький, Середнянський, Ужгородський, Хустський, замок Шенборнів, Чинадієвський – усі вони розкидані по області. Мандруючи від одного замку до іншого ви почуєте чимало легенд, народних пісень, зрештою, діалектів, які у кожному районі Закарпаття живуть своїми правилами. I це теж культурна спадщина краю, який заховався за Карпатами. 

  Захочете поспівати? Вас чекатиме Закарпатська обласна філармонія. Зверніть увагу на саму будівлю. Колись тут була синагога, яку відкрили ще у 1910 році. А після Другої світової війни історичне місце перетворилося на філармонію, яка славиться концертним залом з унікальною акустикою.  Відвідайте концерт Заслуженого академічного Закарпатського народного хору чи камерного хору «Кантус». 

   Любите гарну музику? Вас зачарують численні музичні колективи краю. А найбільше здивують сивочолі бабусі, яких можете зустріти у будь-якому куточку області. Їхня невтомна пам'ять береже мелодії тих коломийок, які наспівували закарпатці упродовж багатьох століть. 

   Чи не в кожному закарпатському поселені ви познайомитеся з народними умільцями, які з дерева, соломи, лози, металу, ниток, полотна та інших матеріалів виготовляють усе те, що туристи зазвичай беруть з собою на згадку про Закарпаття, везучи у свої домівки частинку культурної спадщини нашого краю.