style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-9437342779886677"
data-ad-slot="1716732134"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Зараз на сайті 0 користувачів та 0 гостей.

Free counters!

Відділ культури Ужгородської районної державної адміністрації

ВІДДІЛ КУЛЬТУРИ
УЖГОРОДСЬКОЇ РАЙОННОЇ
ДЕРЖАВНОЇ
АДМІНІСТРАЦІЇ

88015, м. Ужгород, вул. Минайська, 40     тел/факс: (03122) 2-15-49, 2-46-10  
e-mail: Lenart@email.ua


Леонтій Дезидерович Ленарт начальник відділу культури Ужгородської районної державної адміністрації

   Культура формує особистостей. Сильних духом, покликаних відроджувати та зберігати цінності свого краю. Вона є не лише цілющим джерелом для душі, але й одним з ключових факторів соціально-економічного зростання району.
   Фундаментом для цього є народна і, насамперед, сільська культура. Завдяки зусиллям працівників культури та підтримці держави народні традиції зберігаються, відроджуються, живуть і примножуються.
Реалізацію державної політики в сфері культури в районі здійснюють 99 об'єктів культури,а саме:
   - 45 клубних закладів: 1 районний будинок культури,  16 сільських будинків культури і  28 сільських клубів; 
   - централізована районна бібліотечна система, до складу якої входить центральна районна бібліотека та 46 бібліотек-філіалів;
   - 16 народних самодіяльних колективів та  1 зразковий дитячий хореографічний ансамбль; 
   - 4 дитячі школи мистецтв; 
   - 6 музеїв на громадських засадах та 1 народний музей.
   На цій культурній ниві  ось уже 5 років трудиться начальник відділу культури  Ужгородської районної державної адміністрації - Леонтій Дезидерович Ленарт. 
   Народився він 6 листопада 1968 року в родині Дезидера та Наталії Ленартів. Вже змалку хлопчику прививали любов до духовних скарбів,вчили любити народну музику. Саме ця любов і дала можливість  юнаку в червні 1987 року закінчити з відзнакою Ужгородське музичне училище по класу цимбалів. А потім, як зазвичай, буває у талановитих людей, покликання  диктує шлях до успіху. Отже, у 1995 році Л.Ленарт з відзнакою закінчив Вищий державний музичний інститут імені      М.В. Лисенка у Львові (нині – Вища державна музична академія), здобувши кваліфікації викладача по класу цимбалів, диригента оркестру народних інструментів і концертного виконавця. З 1994 по 2008 рік працював на посаді директора Середнян-ської дитячої школи мистецтв Ужго-родського району. За його ініціативи  було проведено чимало цікавих та змістовних масових заходів, зустрічей, виставок. Так, вже 15 років у травні під керівництвом Л.Ленарта  на  базі Середнянської дитячої школи мистецтв  проводиться обласний  конкурс  словацької народної пісні «Золотий соловей», обласний конкурс читців-декламаторів художнього слова «Моя весна» ім. І.Ірлявського.


Колектив відділу культури
Ужгородської районної державної адміністрації

Окрім всіх заслуг, Леонтій Дезидерович є  викладачем класу цимбалів, музикантом, членом  колегії управління культури Закарпатської обласної державної адміністрації, членом Президії обласного комітету професійної спілки працівників культури, головою Президії ради директорів початкових спеціалізованих мистецьких закладів Закарпатської області, членом Президії Всеукраїнської ради директорів початкових спеціалізованих мистецьких закладів, членом українського відділення Міжнарод-ної асоціації цимбалістів, членом Асоціації діячів естрадного мистецтва України.
   Піклуючись про колективи, Леонтій Дезидерович Ленарт  дорожить  кожним своїм здібним виконавцем, допомагає  людям знайти себе у великому мистецтві. Разом з тим, з ним завжди поряд вірний і натхненний колектив, котрий  закоханий у свою працю.
   Пріоритетним напрямком роботи відділу культури залишається всебічне сприяння діяльності художніх колективів.
   З гордістю можна сказати, що найбільш успішно у районі розвивається вокально-хоровий жанр. Значно виріс рівень виконавської майстерності народних колективів: 


Вокальний дует "Камелія"

 «Словенка» Середнянської дитячої школи мистецтв (керівник Симочко С.М., балет-мейстер  Хижун О.Б.); 
 «Цинторія» РБК (керівник Є.Сівак);
 «Оріховчанка» сільського клубу с.Оріховиця (керівник Т.Раховська); 
 «Зустріч» сільського клубу с.Чабанівка (керівник М.Желізняк); 
 «Ружа»БК с.Тийглаш (керівники Ч.Сикора та Ф.Бернат); 
 «Ужанка» РБК (керівник О.Новак); 
 «Джерело» БК с.Худльово (керівники В.Сентипал, О.Ніколенко); 
 «Бетяри» БК с.Сторожниця (керівники С.Рябець, В.Куцик); 
 «Карпатські голоси» сільського клубу с.Оноківці (керівник Й.Черевко);
 «Материнка» БК с. Кам'яниця (керівник Т.Раховська); 
 народний інструментальний ансамбль «Рапсодія» РБК (керівник Л.Дубенко); 
  дует «Рідна пісня» РБК (керівник С.Раховський); 
 ансамбль пісні і танцю  «Дружба» РБК (керівники А.Іллар, М.Петрушевський, М.Мовнар); 
 хор «Виноградар» СБК смт Середнє (керівник Л.Ленарт); 
 фольклорний ансамбль «Газдині» БК с.Пацканьово (керівник М.Панько);
 народний театр СБК с. Руські Комарівці (керівник М.Гурніш); 
дитяча студія «Намисто» РБК (керівник Т.Раховська). 
   Великою популярністю користується вокальний дует «Камелія» (Мирослава Швах-Пекар – Оксана Ленарт). 
   До успішних   колективів театрального жанру можна віднести   дитячі драматичні колективи сільських клубів та БК сіл Худльово, Чабанівка,  Гайдош, Тисаашвань, Анталівці, Д.Поле, Тийглаш, Сторожниця. 
   Беручи до уваги культурні потреби людей, враховується  і  той важливий факт, що  в  районі проживає населення різних  національних меншин. Кожна, в свою чергу, має свої окремі традиції. Так, у селах з угорським населенням проводяться розва-жальні вечори «Сюреті-бал» (закінчення збирання винограду), «Батьо-бал» (вечори сімейного відпочинку), „«Форшангі» (гуляння після Нового року). 

   Традиційно при Середнянській дитячій школі мистецтв проводиться обласний конкурс словацької народної пісні «Золотий соловей». В районі проводяться фестивалі «Добронська паприка» (с.Мала Добронь), «Поприкаш-крумплі» (с.Велика Добронь) та ін. Так, у 2011 році у Першому Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячої та юнацької творчості «Єврофест-Словакія» (м.Снина) у номінації «естрадний вокал» Україну представили саме вихованці віділу культури, солістки авторської вокальної студії Яни Садварій Вероніка Ленарт, Уляна Степаненко, а також солістка Ужгородського районного будинку куль-тури Ірина Юращук. Дівчата неодноразово ставали лауреатами всеукраїнських та міжнародних конкурсів. І на цей раз вони отримали високу оцінку міжнародного журі: всі солістки у своїх вікових категоріях стали лауреатами 1-ї премії. Велику роль у культурному житті району, у задоволенні потреб населення у забезпеченні підростаючого покоління естетичною освітою відіграють дитячі школи мистецтв у смт Середнє (директор О.М.Ленарт), с.Коритняни (директор А.Ф.Іллар), с.Тарнівці (директор С.М.Рябець), с. Мала Добронь (директор В.Й.Гіді).
   Педагогічні колективи і учні цих навчальних закладів є призерами і учасниками міжнародних, всеукраїнських, обласних, районних конкурсів і фестивалів, різноманітних мистецьких заходів, концертів, днів сіл тощо. 
   Значним досягненням відділу культури є те, що у 2012 році центральна районна бібліотека с.Тийглаш та бібліотеки-філіали смт Середнє, сіл Дубрівка, В.Лази, Сторожниця і Коритняни виграли грант «Бібліоміст», завдяки якому вони разом одержали 15 комп'ютерів та їх оснащення. За сприяння відділу культури райдерж-адміністрації було закуплено меблі під комп'ютерну техніку. 
Культурні цінності відіграють ключову  роль у житті кожної людини, адже  формують в нас  розуміння   належності до  рідної землі. Культура – як повітря, ми ним дихаємо, отже живемо ним. Тож  нехай цілюще джерело нашого життя – самобутня  культура – ллється милозвучною піснею і звеселяє прославлену  Закарпатську землю.  А ми їй у цьому посприяємо.…​